Hermods Gymnasium

Personal

Personal på Hermods Gymnasium Stockholm

Oliver Ylvenius, Rektor

Tfn: 070-2186814

oliver.ylvenius@klaragymnasium.se

Stefan Elisson, Bitr. Rektor

Tfn: 08-54578443

stefan.elisson@klaragymnasium.se

Panipa Mattsson, Administratör

Tfn: 076-1111714

panipa.mattsson@hermods.se

Sandra Lora, Mentor

Tfn: 070-3494188

sandra.lora@hermods.se

Michel Richette, Mentor

Tfn: 070-3498203

michel.richette@hermods.se

Johan Svedberg, Mentor

Tfn: 070-3247536

johan.svedberg@hermods.se

Jenny Andersson, Skolsköterska

Tfn: 08-4591384

jenny.andersson@hermods.se

Annika Gustafsson, Specialpedagog

Tfn: 08-4591390

annika.gustafsson@hermods.se

Sanaz Arnimo, Skolkurator

Tfn: 08-4591388

sanaz.arnimo@hermods.se

Göran Drougge, Vaktmästare

Tfn: 08-57859210

goran.drougge@hermods.se

Ida Eriksson, Förstelärare i företagsekonomi, samhällskunskap, ledarskap och organisation. Föräldraledig HT17

ida.eriksson@hermods.se

Amanda Eriksson, Lärare i juridik och ekonomi.

amanda.eriksson@hermods.se

Stefan Rotmark, Lärare i samhällskunskap, historia och privatjuridik

stefan.rotmark@hermods.se

Patrik Cornelius, Lärare i entreprenörskap och ekonomi

patrik.cornelius@hermods.se

Anders Carlsson, Förstelärare i psykologi, filosofi och journalistik

anders.carlsson@hermods.se

Katarina Rudling, Lärare i historia och estetik

katarina.rudling@hermods.se

Ulrika Orvedal, Lärare i svenska, svenska som andra språk och media

ulrika.orvedal@hermods.se

Lars Engström, Lärare i samhällskunskap och historia. Arbetslagsledare natur.

lars.engstrom@hermods.se

Simon Pettersson, Förstelärare i svenska, retorik och religion

simon.pettersson@hermods.se

Mats Back, Lärare i biologi, naturkunskap och kemi

mats.back@hermods.se

Lillian Karlsson, Lärare i webbutveckling, programmering, datorteknik och gränssnittsdesign

lillian.karlsson@hermods.se

Janne Hakala, Lärare i svenska och filosofi. Vikarierande arbetslagsledare beteende.

janne.hakala@hermods.se

Cecilia Ahlström, Lärare i Tyska, Engelska och Människan och språket

cecilia.ahlstrom@hermods.se

Tobias Cronsell, Lärare i svenska och förstelärare i entreprenörskap på ekonomiprogrammet

tobias.cronsell@hermods.se

Nadja Gillvall, Lärare ekonomi. Föräldraledig HT18.

nadja.gillvall@hermods.se

Emilia Gustafsson, Lärare i kemi och naturkunskap. Föräldraledig HT18.

emilia.gustafsson@hermods.se

Maria Lundbäck, Lärare i spanska

maria.lundback@hermods.se

Maggie Morkos, Lärare i Franska 1-4 och Engelska 5

maggie.morkos@hermods.se

Jonas Skäremo Holmberg, Lärare i matematik.

jonas.skaremoholmberg@hermods.se