Personal

Personal på Hermods Gymnasium Göteborg

Suah Nilsson, Rektor

Tfn: 040-641 63 55

suah.nilsson@hermods.se

Malie Nordenberg, Biträdande rektor

Tfn: 031-703 52 06

malie.nordenberg@hermods.se

Jonas Arvidsson, Biträdande rektor

jonas.arvidsson@hermods.se

Carina Gustavsson, Skolsköterska

Tfn: 072-5130705

carina.gustavsson@hermods.se

Peter Ledstam, Skolläkare

Kontakt förmedlas via skolsköterska

Lena Martinsson, Kurator

Tfn: 072-2249298

lena.martinsson@hermods.se

Viktor Lundholm, Studie- och yrkesvägledare

Tfn: 0724-535769

viktor.lundholm@academedia.se

Jonas Randby, Specialpedagog

Tfn: 0702-761038

jonas.randby@academedia.se

Martin Augustini, Lärare

martin.augustini@hermods.se

Mikael Bjäring, Lärare i matematik och idrott

mikael.bjaring@hermods.se

Moa Broberg, Lärare i spanska

moa.broberg@hermods.se

Lars Fryxell, Lärare

lars.fryxell@hermods.se

Alexander Irwe, Lärare i biologi och naturvetenskap

alexander.irwe@hermods.se

Andreas Johansson, Lärare i matematik och fysik (föräldraledig)

andreas.johansson@hermods.se

Stina Kask, Lärare i svenska och samhällskunskap

stina.kask@hermods.se

Caroline Kruse, Lärare i svenska och samhällskunskap

caroline.kruse@hermods.se

Ylva Leufkens, Lärare i privatjuridik

ylva.leufkens@hermods.se

Cesar Mirzai, Lärare i företagsekonomi och affärsjuridik

cesar.mirzai@hermods.se

Frida Palmqvist, Lärare i matematik och kemi

frida.palmqvist@hermods.se

Dawn Roth, Lärare i engelska

dawn.roth@hermods.se

Elin Sjögren, Lärare i samhällskunskap och religion

elin.sjogren@hermods.se

Pontus Ström, Lärare i samhällskunskap och mediaämnen

pontus.strom@hermods.se

Oscar Söderberg, Lärare i historia och religion (föräldraledig)

oscar.soderberg@hermods.se

Kristina Tengelin, Lärare i engelska och tyska

kristina.tengelin@hermods.se

Thomas Utbult, Lärare i samhällskunskap och idrott

thomas.utbult@hermods.se

Henrik Valis, Lärare i engelska och spanska

henrik.valis@hermods.se

Michael Vestlund, Elevvårdare

Tfn: 0703-935208

michael.vestlund@hermods.se

Axel Wållgren, Lärare i historia och samhällskunskap

axel.wallgren@hermods.se

Karin Älverbrandt, Lärare i svenska och religion

karin.alverbrandt@hermods.se

Nils Ödehn, Lärare i matematik och lektor i psykologi

nils.odehn@hermods.se